138966543_422963809043524_1237841390628712016_n.png

Usługi Informatyczne

Czy zastanawiałeś się kiedyś, co by się stało, gdyby Twój jedyny dysk przechowujący cenne dane uległ awarii? A może obawiasz się o swoją prywatność w erze, w której firmy i aplikacje gromadzą informacje o Tobie bez Twojej wiedzy? Jeśli cenisz sobię ochronę ważnych danych przed utratą oraz prywatność w internecie, to te rozwiązania są stworzone specjalnie dla Ciebie! 

Oferujemy systemy i aplikacje, które mogą działać na jednym oszczędnym domowym komputerze:
– AdGuard (Bloker reklam i ochrona przed śledzeniem) – działa jak tarcza ochronna dla Twojej sieci. Usuwa irytujące reklamy i chroni przed śledzeniem Twoich ruchów w internecie.
– Serwer NAS (Bezpieczne przechowywanie danych) – Serwer NAS umożliwia przechowywanie i zarządzanie ważnymi danymi w jednym bezpiecznym miejscu, do którego dostęp jest w całej sieci domowej. Nie musisz już obawiać się utraty danych w wyniku awarii sprzętu. Serwer NAS bazuje na macierzach RAID, zapewniając spokój i pewność.
-Serwer Proxmox – Proxmox pozwala na uruchamianie wielu systemów operacyjnych na jednym sprzęcie. To idealna opcja dla osób, które potrzebują różnych środowisk do pracy lub testów. Kontroluj swoje systemy, zachowując niezależność każdego z nich.

Dodatkowo oferujemy szeroki zakres usług informatycznych, oraz różnorodną pomoc informatyczną przez zespół doświadczonych i certyfikowanych informatyków, którzy mogą zweryfikować problem i zaproponować najbardziej adekwatne rozwiązanie

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

Szczegółowy opis usług w domowej infrastrukturze:

Tworzenie oraz konfiguracja domowego serwera Proxmox

Oferujemy pomoc w wyborze oraz konfigurację oszczędnego w energii serwera z systemem wirtualizacji Proxmox – Jest to system, na którym możemy tworzyć niezliczoną ilość różnych maszyn wirtualnych, do których możemy się później podłączyć i pracować z każdego miejsca w domu lub poza nim.

Jest to idealne rozwiązanie do tworzenia niezależnych komputerów z systemem Windows lub Linux gdzie możemy np. testować podejrzane strony internetowe i wątpliwe aplikacje.

System oferuje również system backupowy, dzięki któremu możemy przywrócić stan komputera z wybranego przez nas czasu (np. jeśli ktoś pobierze wirusa lub usunie ważne pliki).

Pełna kontrola oraz monitoring nad komputerami na serwerze daje nam idealne rozwiązanie do zarządzania domową infrastrukturą.

Tworzenie oraz konfiguracja domowego serwera NAS

NAS – (Network Attached Storage) jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują przenosić i przechowywać informację poza komputerem roboczym. Zamiast stałego podłączania, odłączania i przenoszenia dysku USB (który może się zepsuć), NAS pozwala nam na zamontowanie dysku sieciowego, który będzie dostępny dla wszystkich urządzeń w sieci.

NAS może zabezpieczyć nas również dzięki RAID – jest to macierz, w której współpracuje razem większa ilość dysków. Pozwala to np. na stworzenie dysku sieciowego, który będzie się składał z trzech dysków twardych dołączonych do macierzy RAID 5 – pozwala to na utratę jednego całego dysku w macierzy bez utraty przechowywanych danych – wtedy wystarczy wymienić wadliwy dysk, a macierz się odbuduje 🙂

Ochrona przed reklamami oraz zbieraniem danym z AdGuard

AdGuard to innowacyjne narzędzie zapewniające skuteczną blokadę reklam, pop-upów oraz śledzenia użytkowników w internecie. Dzięki niemu możesz cieszyć się płynnym i bezpiecznym przeglądaniem stron, minimalizując natrętne treści i ochronę swojej prywatności online.

Dodatkowo AdGuard pozwala na kontrole dostępu do większości serwisów internetowych oraz na blokadę konkretnych urządzeń w sieci

Konfiguracja VPN

Oferujemy również pomoc w konfiguracji VPN dla komputerów oraz telefonów z użyciem ZeroTier

Potrzebujesz bezpiecznie wymieniać pliki z osobami spoza sieci?
Potrzebujesz dostać się bezpiecznie do komputera lub sieci domowej za pomocą telefonu lub po prostu z zewnątrz?
Chcesz stworzyć serwer w swojej ulubionej grze i pograć z przyjaciółmi tak jakby byli w Twojej sieci domowej?
A może chcesz duplikować swój backup lub pliki do serwera w innej lokalizacji, aby były bezpieczniejsze?

Jeśli odpowiedziałeś “tak” na któreś z tych pytań to oznacza że przyda się Tobie VPN!

ZeroTier oferuje darmową i prywatną sieć do 25 urządzeń

Automatyczna synchronizacja plików z Syncthing

Syncthing oferuje automatyczną synchronizację peer-to-peer, a w połączeniu z siecią VPN – potężne narzędzie pozwalające na synchronizowanie plików pomiędzy wieloma lokalizacjami.

Dzięki temu pliki, które zapisujesz u siebie na dysku, będą automatycznie synchronizowane we wszystkich skonfigurowanych lokalizacjach co zapewni większe bezpieczeństwo Twoich danych.

Aplikacja pozwala również na przetrzymywanie nieograniczonej wersji plików – jeśli coś niechcący usunąłeś lub zmieniłeś na komputerze w jednej lokalizacji, nie martw się – są poprzednie wersje pliku w pozostałych urządzeniach!

Montaż i konfiguracja kamer IP

 Oferujemy pełen zakres usług związanych z montażem i konfiguracją systemów monitoringu opartych na kamerach IP, aby zapewnić Tobie spokój i poczucie bezpieczeństwa:

– Montaż kamer
– Konfiguracja systemu
– Integracja zabezpieczeń
– Konfiguracja kamer z systemami do przechowywania danych
– Szkolenie z użytkowania
– Wsparcie techniczne

Kontakt:
602-226-201
biuro@darrotech.pl
NIP: 524-175-32-64
138966543_422963809043524_1237841390628712016_n.png
Nasi partnerzy:
4Sun
Renevo
SmartX